به رسول خدا(ص) خبر رسید که جوانی از مسلمین در حال جان کندن است. حضرت بی درنگ کنار بستر او آمد و او را تلقین نمود و فرمود: بگو: لا اله الا الله.

زبان او گرفت و نتوانست این جمله را بگوید و این موضوع چند بار تکرار شد.

پیامبر(ص) به حاضران فرمود:

آیا این جوان، مادر دارد؟

یکی از بانوان که در آنجا بود کفت: آری من مادرش هستم. پیامبر(ص) فرمود:

آیا تو از پسرت ناراضی هستی؟

مادر کفت: آری حدود شش سال است با او سخن نگفته ام. پیامبر(ص) به او فرمود:

آیا اکنون از پسرت راضی می شوی؟ مادر گفت: 

خداوند به رضای تو ای رسول خدا از او راضی گردد.

آنگاه رسول خدا(ص) به جوان فرمود: بگو لا اله الا الله، جوان با کمال صراحت این جمله را گفت: پیامبر(ص) فرمود: چه می بینی؟
جوان گفت: مرد سیاه چهره زشت رویی را می نگرم که لباس چرکین بر تن دارد و بوی متعفن از او به مشام می رسد. بالای سر من آمد تا محل عبور نفسم را در حلقم بگیرد و مرا خفه کند.
پیامبر(ص) فرمود بگو: 

«یا مَن یَقبَلُ الیَسیر و یَعفو عَنِ الکَثیر، اقبَل مِنّی الیَسیر وَاعفُ عَنِی الکَثیر انَّکَ أنتَ الغَفورُ الرَّحیم.»

«ای خداوندی که عمل اندک را می پذیری و از گناه بسیار می گذری، از من عمل نیک اندک را بپذیر و گناه بسیارم راببخش، همانا تو آمرزنده مهربان هستی».

جوان این دعا را خواند، پیامبر(ص) فرمود: ببین چه می بینی؟
جوان گفت: می بینم آن شخص بد و سیاه چهره، رفت و مردی زیبا و خوش سیما و خوش بو و خوش لباس، به بالین من آمده است.

پیامبر(ص) فرمود: این دعا (یا مَن یَقبَلُ الیَسیر.) را تکرار کن، جوان آن را تکرار کرد، آنگاه پیامبر(ص) فرمود: چه می بینی؟ جوان گفت:

می بینم آن شخص بدبو و سیاه چهره رفت و مردی زیبا و خوش سیما و خوش بو و خوش لباس، به بالین من آمده است. 
پیامبر (ص) فرمود: این دعا (یا مَنْ یَقْبَلُ الْیَسیرَ.) را تکرار کن، جوان آن را تکرار کرد، آنگاه پیامبر (ص) فرمود: چه می بینی؟ جوان گفت: آن جوان خوش سیما را می نگرم که از من پرستاری می کند.

این را گفت و از دنیا رفت.

Image result for €«ØªÙˆØ¨Ù‡€€Ž

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : فرمود ,پیامبر ,تکرار ,الیَسیر ,سیما ,سیاه ,کرد، آنگاه ,آنگاه پیامبر ,بینی؟ جوان ,تکرار کرد، ,مردی زیبا ,کرد، آنگاه پیامبر
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نمونه سوالات آزمون قضاوت شورای حل اختلاف 96 فروشگاه آنلاین عکاسی درفضای باز بوشهر دیجی‌کالا نوشته های من Pamela مشاوره تلفنی افسردگی وبلاگ دراگون بال وبلاگ خرید تور استانبول تورباتو بدیجات روناس